SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 9199479
nr 919 9479
Bägare
Silver, 1700-tal, höjd: 7
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 20 oktober 2014
kl 20:53:35
15/10 23:22:04
350 kr
20/10 20:46:34
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver